Úvod » Články

PROTEST !!!!!

publikováno 29.02.2020 (aktualizováno 01.03.2020)

Protest k utkání Krajské ligy mužů K0105

Podávající klub: HK Rokycany z.s. Josefa Růžičky 1018, 33701 Rokycany

Řídící orgán: Karlovarský hokejový svaz , Západní 1812/73, 360 01 Karlovy Vary

Protistrana: Disciplinární komise a STK – Karlovarského hokejového svazu

Protest proti řízení a následnému ukončení utkání č. K0105 HK Rokycany – HC Rebel Nejdek vedené hlavním rozhodčím panem Červenkou (KV92)

Protestujeme proti tendenčně vedenému utkání, které vyvrcholilo inzultací našeho hráče HK Rokycany číslo 16 Jana Švíka výše uvedeným hlavním rozhodčím.

V čase 47:19 byl náš hráč číslo 16 dle našeho názoru faulován bez odezvy HR. Následně došlo k oplácení ze strany hráče č. 16, které již HR po právu potrestal. Na slušně řečený dotaz: „Proč jen já?“ byl našemu hráči udělen osobní trest. Společně s naším kapitánem (hráč č. 21) se před trestnou lavicí opět dotazovali na udělený trest, přičemž v žádném případě nepřejeli půlkruh pro rozhodčí. HR v tu chvílí stál na hranici vymezeného prostoru, načež udělil hráči č. 16 další osobní trest a vyzval ho k opuštění ledové plochy. Po opětovném dotazu našeho kapitána směrem k HR o vysvětlení udělení trestu, HR p.Červenka reagoval strčením oběma rukama do našeho hráče č.16 takovou silou, že náš hráč upadl plnou vahou na ledovou plochu. Upozorňujeme, že náš hráč stál minimálně 15 vteřin v klidu před HR a nevyvíjel směrem k němu žádný pohyb. Jejich konfrontace byla pouze verbální a nebyla použita vulgární mluva. Následně náš hráč číslo 16 opustil ledovou plochu a zamířil do šaten. To, že došlo k bezprecedentnímu incidentu, si HR pravděpodobně uvědomil a jel se našemu kapitánovi za tento incident omluvit se slovy: „To jsem přehnal, ujely mi nervy, omlouvám se, pojďte hrát.“ Po tomto incidentu jsme HR oznámili, že nebudeme v tomto utkání pokračovat z důvodu obavy, že by se utkání mohlo vymknout kontrole. Nepokračovali jsme také z důvodu, že v obráceném případě (napadení HR hráčem) je utkání automaticky ukončeno a trest pro hráče je pozastavení činnosti v řádech mnoha měsíců a vysokém finančním postihu jak pro hráče tak pro klub (jak ukazují případy z minulosti). Dle našeho názoru, bylo utkání vedeno tendenčně proti našemu klubu a pokud to nebylo záměrem, tak se domníváme, že HR neměl zkušenosti a kompetentnost na řízení takto důležitého utkání a totálně selhával v mnoha klíčových situacích. Tuto situaci dokládá i fakt, že si hlavní rozhodčí před 3. třetinou zavolal oba dva kapitány a přiznal se k chybám, které udělal během 2. třetiny a slíbil zlepšení svého výkonu. Bohužel nebral zřetel ani na připomínky ČR, ani na jejich gestikulaci o viditelných faulech při hře, kdy byla například našemu hráči při sekání zlomena hokejka, které si ČR všiml a po přerušení hry tento faul ohlásil HR, který i po nahlášení odmítl vylučovat.

Jako přímé svědky jmenujeme:

kapitán HK Rokycany č. 21 Geltner Jaroslav

hráč č. 16 Švík Jan

Danou situaci viděli hráči obou týmu a cca 100 přihlížejících diváků.

Při dotazu k domácímu týmu na danou situaci nám bylo odpovězeno hráčem HC Rebel Nejdek  č.17 Reném Hromádkou, že z hráčské lavice, kde seděl, bylo strčení oběma rukama HR do našeho hráče jasně vidět.

Žádáme o řádné dohrání utkání č. K0105 pod vedením jiného HR, přísné potrestání HR pana Červenky za inzultaci našeho hráče a nepotrestání našeho klubu za odstoupení z utkání.